Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Smith & Wesson

Smith&Wesson to amerykański producent broni palnej, jeden z prawdziwych gigantów tej branży. Choć marka jest kojarzona przede wszystkim z kultowymi rewolwerami, jej oferta jest znacznie szersza. Obecnie firma posiada w swoim asortymencie zarówno pistolety i rewolwery jak i karabiny, czy strzelby. Popularne S&W ma wielu zwolenników na całym świecie, a wśród sportowców używających broni tej marki znaleźć można takie sławy jak choćby Jerry Miculek.

Smith&Wesson - broń palna z tradycjami

Historia Smith&Wesson zaczęła się w połowie XIX wieku. To w 1852 roku Horace Smith i D.B. Wesson zawiązali spółkę w celu stworzenia broni na naboje scalone. W dwa lata później powstał pierwszy model, słynny pistolet The Volcanic, pierwsza amerykańska konstrukcja broni z magazynkiem wykorzystująca scaloną amunicję. Kolejne lata przyniosły wprowadzenie do oferty rewolwerów – Modelu 11 i 3. Około dwie dekady później do asortymentu marki włączony został kolejny kamień milowy w rozwoju marki. Rewolwer bezkurkowy (czy właściwie ze schowanym kurkiem) kalibru .38 był pierwszą tego rodzaju konstrukcją. Kolejna rewolucja przyszła w 1899 roku. Wtedy amerykański producent wprowadził do oferty rewolwer .38 Military & Police, jednocześnie przedstawiając amunicję kalibru .38 special. Broń, znana dziś pod nazwą model 10, w ciągu ponad stu lat została sprzedana w ponad sześciu milionach egzemplarzy, a sam nabój stał się podstawową amunicją rewolwerową używaną na całym świecie.

Szeroka oferta broni palnej Smith&Wesson - pistolety i rewolwery

Oferta S&W nie ograniczała się jednak tylko do rewolwerów. Już w 1913 roku firma zaprezentowała pierwszy pistolet półautomatyczny w kalibrze .35. Nabój .38 special nie był ostatnią rewolucją w historii amerykańskiej marki. W 1935 świat ujrzał nowy nabój .357 magnum, który szybko zyskał zainteresowanie służb mundurowych, szukających nowych rozwiązań, sprawdzających się w walce ze zorganizowaną, coraz lepiej uzbrojoną przestępczością. Powojenna historia Smith&Wesson to zarówno wprowadzanie nowych modeli broni, jak i znaczne zwiększenie światowej rozpoznawalności marki. Jednym z powodów jest przeniknięcie do popkultury – np. użycie słynnego Modelu 29 przez Clinta Eastwooda w filmie „Brudny Harry”. Jednocześnie S&W nie przestawało tworzyć nowych modeli broni dedykowanych strzelectwu tarczowemu.

Pistolety S&W M&P (Military&Police) - nowoczesne pistolety bezkurkowe 

Nowe pozycje w ofercie marki wprowadzone w dwudziestym pierwszym wieku to konstrukcje nowoczesne i innowacyjne. Nie sposób nie wymienić tu serii pistoletów M&P, które do dziś są częstym wyborem strzelców sportowych, czy lekkiego i cienkiego bezkurkowca M&P Shield, pozostającego ciekawą propozycją broni do skrytego noszenia. W 2006 roku Smith&Wesoon włączył do oferty także karabinek systemu AR – MP15, podobnie jak pistolety zyskujący dużą popularność w strzeleckim półświatku.

Smith&Wesson to prawdziwy gigant w branży broni palnej. Rewolwery popularnego S&W są symbolem równie wyraźnym jak słynne konstrukcje Samuela Colta. Firma nie spoczywa jednak na laurach i stale poszerza swoją ofertę dostosowując się do rosnących potrzeb rynku i coraz bardziej wymagających strzelców. Jakości amerykańskiego producenta z pewnością można zaufać, dlatego jeśli szukasz broni dla siebie, koniecznie zapoznaj się z asortymentem broni Smith&Wesson dostępnym w sklepie z bronią e-militaria.pl

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się