Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Walther

Oleje, Smary, Solventy

Olej Konserwująco-Czyszczący Walther Pro Spray 100 ml

19,99 zł
Walther Pro Universal Gun Care to seria wysokiej jakości preparatów konserwujących dedykowanych do pistoletów i karabinków wiatrówkowych. Preparat w formie olejku w sprayu.

Walther – to niemiecka firma zajmująca się produkcją broni palnej, akcesoriów do samoobrony oraz sprzętu outdoorowego. Pełna nazwa marki to Carl Walther GmbH Sportwaffen. To właśnie Carl Walther rozpoczął jej działalność już w 1886 roku, choć tak naprawdę wszystko zaczęło się jeszcze wcześniej, od przodka Carla – Matthiasa Conrada Pistora. W 1780 roku rozpoczął on pracę w Kassel Armory. Zajmował się tam produkcją pistoletów oraz innej broni. W ponad sto lat później Carl Walther założył firmę oraz mały sklep w Zella-Mehlins, w dzisiejszej Turyngii. Producent początkowo zajmował się wytwarzaniem karabinów myśliwskich i tarczowych. Dwa lata po rozpoczęciu działalności, założyciel poślubił Minnę Georginę Pickert – córkę Christiana Friedricha Pickerta, pracującego w fabryce rewolwerów „Arminius Waffenwerk”.

Dopiero w 1908 roku syn Carla, Fritz Walther, namówił go na rozpoczęcie produkcji pistoletów. Modele 1-5 i 7-9 wywarzane były w kalibrach .25 ACP (6,35mm) oraz .32 ACP (7,65mm). Model 6 był z kolei pierwszym podejściem do kalibru 9mm Luger. Ze względu na niezbyt udaną konstrukcję nie przyjął się ostatecznie na rynku i wyprodukowany został zaledwie w liczbie około tysiąca egzemplarzy. Przełom w produkcji pistoletów nastąpił w latach 1929-1931. Walther zaprezentował wtedy dwa modele – PP (przeznaczony dla Policji) oraz PPK (projektowany z myślą o policyjnych detektywach). Oba pistolety produkowane były w kalibrach .22LR, .380 ACP, .25 ACP oraz przede wszystkim .32 ACP. Produkcja wykorzystująca wytłaczane części była bardzo efektywna, a także przekładała się na dużą niezawodność, wysoką jakość i znacznie niższe koszty produkcji. W związku z tym w 1938 roku firma zyskała kontrakt na produkcję pistoletów P38, dla armii nazistowskich Niemiec.

W wyniku drugiej wojny światowej fabryka Walthera uległa zniszczeniu i wznowiła działalność dopiero w 1953 toku, w Ulm, w RFN. Firma wznowiła produkcję sprawdzonego modelu P38 (przemianowanego na P1) dla potrzeb Bundeswehry. Po śmierci Fritza Walthera w 1966 roku, firmę przejął jego syn Karl-Heinz, który mocniej skoncentrował działalność firmy na branży strzelectwa sportowego. W 1993 roku markę przejął inny, duży, niemiecki producent – Umarex, który kontynuuje produkcję pod marką Walther. Poza wymienionymi modelami pistoletów z pierwszej połowy dwudziestego wieku, słynny jest także m.in. model P99. Broń ta, od 2008 roku jest na wyposażeniu polskiej Policji, a także Straży Granicznej, Służby Więziennej i Służby Celno-Skarbowej. Pistolet był również produkowany przez polską Fabrykę Broni, na licencji Walthera.

Obecnie niemiecka firma mocno rozwinęła swoją działalność wychodząc poza produkcję broni palnej. W ofercie firmy znaleźć można m.in. noże, latarki czy wiatrówki. Dużą część wyrobów marki stanowią akcesoria do samoobrony (gazy pieprzowe, pałki teleskopowe itp.). Walther produkuje także optykę strzelecką (lunety czy kolimatory) oraz różnego rodzaju akcesoria. Oferta broni palnej w dużej mierze jest obecnie skoncentrowana na strzelectwie sportowym, jednak także bojowe pistolety (np. Walther PPQ) cieszą się dużą popularnością na rynku. O jakości firmy świadczyć może jej popularność zarówno wśród cywilnych użytkowników, jak i służb mundurowych wielu krajów.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór produktów niemieckiego wytwórcy. Jeśli cenisz sobie wysoką jakość, na pewno powinieneś zwrócić uwagę na wyroby firmy Walther.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się