Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Rozmiar
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,8/5)Bazuje na 23 ocenach produktów i na 14 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Stuptuty

Stuptuty to doskonałe uzupełnienie naszego ekwipunku, które znacznie podwyższy komfort pieszych wędrówek w trudnych warunkach pogodowych. Choć współczesne modele obuwia turystycznego i taktycznego to bardzo zaawansowane konstrukcje, żaden z nich nie zapewni nam pełnej ochrony np. w głębokim śniegu, podczas roztopów, czy przedzierania się przez wilgotny, bagnisty teren. Właśnie w takich przypadkach doskonale swoją rolę spełnią stuptuty.
Czytaj więcejPokaż mniej

Stuptuty to doskonałe uzupełnienie naszego ekwipunku, które znacznie podwyższy komfort pieszych wędrówek w trudnych warunkach pogodowych. Choć współczesne modele obuwia turystycznego i taktycznego to bardzo zaawansowane konstrukcje, żaden z nich nie zapewni nam pełnej ochrony np. w głębokim śniegu, podczas roztopów, czy przedzierania się przez wilgotny, bagnisty teren. Właśnie w takich przypadkach doskonale swoją rolę spełnią stuptuty.

Stuptuty to po prostu dodatkowe ochraniacze, których zadaniem jest zabezpieczanie naszych butów i nogawek przed wilgocią, brudem i wszystkim co może do nich wpaść. Ich nazwa pochodzi od francuskiego wyrażenia "stop tout" czyli „zatrzymać wszystko” i dobrze definiuje ich rolę. Patrząc z technicznej strony są to po prostu kawałki materiału przystosowane do tego by wygodnie i szczelnie otulały nasze buty i nogawki. Materiał ten powinien być oczywiście wodoodporny, najczęściej więc mamy do czynienia z całkowicie sztucznymi, nieprzemakalnymi tkaninami. Podobnie jak w przypadku innych elementów garderoby, także tutaj producenci coraz częściej sięgają po membrany, np. Gore-tex. Ich zastosowanie zapewnia oddychalność stuptutów, dzięki czemu nie będziemy niepotrzebnie „uszczelniać” naszego obuwia.

Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli oraz typów stuptutów. Spotkać można zarówno takie, przystosowane do biegania, wspinaczki górskiej, czy krótkie, minimalistyczne modele turystyczne. W naszym sklepie oferujemy najklasyczniejszy wariant stuptutów – dłuższe, chroniące dużą część naszej goleni, przeznaczoną typowo do turystyki pieszej. Taka wersja najlepiej również sprawdza się w działaniach taktycznych, gdzie naszym priorytetem jest jak najlepsza ochrona. Większość modeli zapinana jest na zamek błyskawiczny, często z dodatkowym rzepem. Ponadto stosowany jest haczyk, który umożliwia zaczepienie ich przodu np. o sznurowadła. W połączeniu z elastycznymi ściągaczami u góry i dołu, zapewnia to możliwie najlepsze napięcie stuptutów.

Stuptuty to niepozorny dodatek, za pomocą którego łatwo zwiększymy komfort naszych wędrówek, zwłaszcza w zimniejszych okresach roku. W naszym sklepie znajdziesz modele świetnych polskich firmy Wisport i Helikon-Tex. Od lat te marki są wiodącymi producentami branży, a ich wyroby cechuje jakość i wytrzymałość. Szukając odpowiednich dla siebie stuptutów, koniecznie zapoznaj się z ich propozycjami.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się