Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,8/5)Bazuje na 24 ocenach produktów i na 16 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Ochronniki Aktywne

Aktywne ochronniki słuchu to niezbędne wyposażenie każdego kto spędza dużo czasu na strzelnicy. Wyposażone są w zaawansowaną elektronikę, filtry częstotliwości oraz we wbudowane mikrofony, które błyskawicznie reagują na gwałtowny, wywołany wystrzałem hałas. Jednocześnie w aktywnych ochronnikach słuchu użytkownik jest w stanie słyszeć dźwięk mowy oraz dźwięki o niskim natężeniu do dziesięciu razy lepiej niż w przypadku konwencjonalnych pasywnych ochronników słuchu.  Wykorzystanie aktywnych ochronników słuchu zapewnia strzelcowi komfort,  a także zwiększa bezpieczeństwo na strzelnicy. W naszej ofercie znajdą Państwo aktywne ochronniki renomowanych firm takich jak 3M Peltor oraz MSA, a także tańsze propozycje np. aktywne ochronniki Mil-Tec i Real Hunter, cechujące się bardzo dobrym stosunkiem cena/jakość.

Czytaj więcejPokaż mniej

Aktywne ochronniki słuchu to bardzo wygodne rozwiązanie, które znajdzie swoje zastosowanie między innymi w strzelectwie oraz wszelkiego rodzaju działaniach taktycznych. Dobra ochrona słuchu jest koniecznością przy pracy z bronią palną. To podstawa BHP, które nie tylko znacznie poprawia komfort strzelania, ale również wpływa na aspekt zdrowotny, zwłaszcza biorąc pod uwagę długotrwałe skutki.

Aktywne ochronniki słuchu są znacznym rozwinięciem typowych pasywnych słuchawek, wykorzystujące zestaw głośników i mikrofonów. Dzięki temu rozwiązania tego typu cechuje równie wysoka, jak w przypadku nauszników pasywnych, zdolność do tłumienia dźwięku, przy jednoczesnym zlikwidowaniu ich największej wady – wyciszania dźwięków, które chcemy słyszeć (np. komend prowadzącego strzelanie lub sędziego etc.). Zasada działania aktywnych ochronników jest bardzo prosta – mają one za zadanie odciąć dźwięk o wysokim natężeniu, zachowując przy tym (czy nawet wzmacniając) cichsze odgłosy. W związku z tym strzeleckie ochronniki słuchu spisują się nie tylko podczas treningów na strzelnicy (umożliwiając prowadzenie normalnych rozmów etc.), ale mają swoje zastosowanie także podczas działań taktycznych, czy nawet grach typu ASG („podbijając” wszelkie dźwięki otoczenia).

Wykorzystanie elektroniki pozwala również w niektórych modelach na podłączenie radia, czy innych zewnętrznych urządzeń i uzyskania dźwięku z nich bezpośrednio w słuchawkach. Przekłada się to na ogromną wygodę użytkowania, oraz znacznie szersze, niż w przypadku pasywnych ochronników, spektrum zastosowań. Aktywne słuchawki cieszą się dużą popularnością wśród strzelców, którzy cenią sobie wygodę na treningu lub zawodach, czy myśliwych. Strzeleckie ochronniki słuchu sprawdzają się także w zastosowaniach profesjonalnych (np. w armii czy siłach specjalnych). Ponadto coraz chętniej sięgają po nie wszelkiego rodzaju hobbyści. Aktywne słuchawki mogą być także nieocenione np. podczas prac budowlanych. Możliwość ochrony słuchu przy jednoczesnym zachowaniu możliwości komunikowania się z otoczeniem realnie może podnieść bezpieczeństwo pracowników.

Wiele firm zajmujących się produkcją profesjonalnego sprzętu ochronnego posiada w swojej ofercie tego rodzaju słuchawki aktywne. Wśród producentów wymienić można m.in. MSA Sordin, czy cenione wśród strzelców dynamicznych Double-Alpha Academy. Jednym z największych liderów branży pozostaje jednak niezmiennie marka Peltor, której produkty już wiele lat temu używane były choćby w armii brytyjskiej. Firma specjalizuje się właśnie w wyposażeniu tego typu i w swoim asortymencie posiada liczne, sprawdzone i chętnie wybierane modele. Wśród najczęściej używanych warto wymienić ochronniki Peltor Sportac, zaprojektowane przede wszystkim dla potrzeb strzelców sportowych. To produkt wyjątkowo wysokiej jakości, spełniający najbardziej rygorystyczne normy. W przeciwieństwie do wielu słuchawek uniwersalnego zastosowania, model amerykańskiej marki jest specjalnie profilowany dla najwygodniejszego składu przy strzelaniu z broni długiej (karabinu, czy strzelby). Ponadto, Peltor Sportac, cechuje typowa dla wyrobów firmy wysoka jakość elektroniki. Dzięki temu system tłumienia głośnych dźwięków z jednoczesnym zachowaniem tych o bezpiecznym natężeniu działa wyjątkowo sprawnie i wygodnie. Aktywne ochronniki słuchu 3M Peltor są w stanie wzmocnić standardowe dźwięki gwarantując nawet dziesięciokrotnie lepszą słyszalność. Peltor Sportac gwarantują przy tym aż 600 godzin pracy oraz wyjątkowy komfort użytkowania (niskie rozmiary, system automatyczne wyłączania, gdy nie są używane, możliwość połączenia z krótkofalówką etc.).

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór aktywnych ochronników słuchu wielu cenionych producentów branży. To profesjonalne produkty, które cieszą się uznaniem wśród użytkowników na całym świecie. Produkty 3M Peltor bardzo często zobaczyć można w użytku na zdjęciach z misji wojskowych, czy działań jednostek specjalnych. Słuchawki tej firmy, czy np. Double-Alpha Academy bardzo często spotkamy również na zawodach strzelecki IPSC, IPDA, PiRO i wielu innych. Ochrona słuchu, podobnie jak ochrona wzroku nie może być zaniedbywana, a zainwestowanie w wyrób wysokiej klasy „zwróci się” choćby w postaci długotrwałego wpływu na zdrowie użytkownika. Niezależnie więc, czy profesjonalnie zajmujesz się strzelaniem dynamicznym, lub precyzyjnym, służyć w formacjach mundurowych, czy szukasz wygodnego rozwiązania, które sprawdzi się np. na budowie, koniecznie zapoznaj się z ofertą e-militaria.pl. Produkty najlepszych marek branży, dostępne w naszym asortymencie, z pewnością spełnią Twoje oczekiwania i zagwarantują maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się