Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Protektor

Buty

Buty Protektor Mountaineer - Czarne (100-040)

369,00 zł
Buty Protektor Mountaineer to solidne obuwie z wysoką skórzaną cholewką o przeznaczeniu militarnym i outdoorowym. 
Buty

Buty Protektor Alfa Plus - Czarne (000-746)

259,00 zł
Model Alfa Plus to lekkie obuwie taktyczno-miejskie, przeznaczone dla miłośników militariów, survivalu, wojskowych, policji czy ochroniarzy, zarówno do użytku w terenie miejskim jak i lesie czy terenie górzystym.
Buty

Buty Protektor Grom-2 - Czarne (00-744)

349,00 zł
Model Grom-2 to obuwie taktyczne, przeznaczone dla miłośników militariów, survivalu, wojskowych, policji czy ochroniarzy, a także ratowników pogotowia.
Buty

Buty Protektor Commando - 030

319,00 zł
Buty Protektor Commando to lekkie obuwie taktyczne ,zaprojektowane z myślą o pracownikach wszelkiego rodzaju służb mundurowych. Wysoka cholewka buta wykonana jest z wysokiej jakości ,wodoodpornej skóry.

Protektor – to polska firma zajmująca się produkcją obuwia specjalistycznego. Początki marki datuje się na rok 1944. Wtedy to Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego rozpoczęły produkcję butów dla potrzeb Wojska Polskiego. Od tego czasu firma pod różnymi nazwami i ulegając kolejnym przeobrażeniom ciągle realizowała swoją misję projektując i dostarczając specjalistyczne obuwie dla polskich, a później również zagranicznych służb mundurowych. Wspomniana Fabryka Obuwia w Lublinie w roku 1959 została połączona z Lubelskimi Zakładami Garbarskimi. Państwowe przedsiębiorstwo utworzone w ten sposób nosiło nazwę Lubelskich Zakładów Przemysłu Skórzanego im. Mariana Buczka. W kolejnych latach do jego struktur włączano kolejne okoliczne zakłady produkcyjne, takie jak Zakład Obuwia w Bychawie, Zakład Kaletniczo-Galanteryjny w Lublinie czy Lubartowskie Zakłady Garbarskie „Lugar”. Dzięki tym metodom przedsiębiorstwo zyskiwało bardzo duże, jak na ówczesne standardy, moce przerobowe, a także wielu doświadczonych specjalistów i nowoczesne metody produkcji. Po przemianach ustrojowych w naszym kraju, w 1992 roku Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego im. Mariana Buczak zostały przekształcone w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa, tego samego roku uzyskując osobowość prawną. Sześć lat później, w 1998 roku już pod nazwą Protektor, spółka trafiła na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Choć marka rozwija się od niemal osiemdziesięciu lat, największy jej rozwój miał miejsce w obecnym stuleciu. W 2009 roku spółka wykupiła całe udziały niemieckich firm Abeba i Inform Brill, stając się jednocześnie jednym z największych producentów i dystrybutorów obuwia specjalistycznego w Europie. Marka zatrudnia obecnie ponad sześćset osób w spółce oraz spółkach – córkach. Nowoczesne zakład produkcyjny w Polsce oraz dwa kolejne w Europie mają ogromne moce przerobowe. W samym tylko 2019 roku Protektor wyprodukował ponad osiemset tysięcy (!) par obuwia. Rozwinięta sieć dystrybucyjna polskiej firmy sprawia, że jej produkty docierają do klientów na całym świecie (na ponad trzydziestu rynkach).

Od początku istnienia Protektora głównym obszarem działalności marki było obuwie militarne. Pozostało tak do dnia dzisiejszego. Modele przeznaczone dla wojska etc. stanowią główną część produkcji marki. Na przestrzeni lat firma produkowała tak znane buty (dziś mające już w zasadzie rangę kultowych), jak klasyczne opinacze (używane w okresie PRL aż do pierwszej połowy lat 90) czy desanty (trzewiki wz. 919/MON), a także używane obecnie przez Wojsko Polskie trzewiki wz. 926.MON. Firma nie ogranicza się jednak wyłącznie do zaspokajanie zapotrzebowania armii. Protektor oferuje modele adresowane także do innych służb mundurowych (policja, straż pożarna czy ratownicy medyczni), a także do projektowane z myślą o przemyśle lekkim i ciężkim. We wszystkich tych zastosowaniach firma kieruje się swoim mottem „Inspiruje nas człowiek i jego bezpieczeństwo”. To właśnie bezpieczeństwo ma kluczową rolę w przypadku obuwia Protektor. Niezależnie, czy chodzi o najbardziej bezpośredni przykład, jak zapewnienie bezpieczeństwa palców podczas prac, czy szersze rozumienie, jak danie funkcjonariuszowi komfortu i pewności, dzięki którym w możliwe bezpieczny sposób będzie wykonywał swoje obowiązki. Firma sama w ten sposób określa swoją misję: „Chcemy dawać poczucie bezpieczeństwa i komfort. Chcemy towarzyszyć w codziennej pracy osób, które wymagają ochrony dostosowanej do ich potrzeb. W DNA naszej firmy na stałe wpisane jest partnerstwo, uczciwość, śmiałość i otwartość, zarówno pod względem naszego działania biznesowego, jak i kwestii technologicznych oraz produkcyjnych.”

Oferta Protektor S.A. stale się rozwija. Z czasem polski producent udoskonala istniejące modele, oraz wprowadza nowe, by dać funkcjonariuszom możliwość wyboru obuwia najlepiej przystosowanego do ich potrzeb. Firma nie tylko tworzy obuwie kontraktowe, np. dla Wojska Polskiego, ale też buty które trafiają na rynek cywilny i często stanowią wybór pracowników służb, którzy przedkładają modele Protektora, nad zapewnione im obuwie służbowe. Tak jest np. z najbardziej popularnym modelem marki – Grom i Grom Plus, który stanowi częsty wybór m.in. polskich policjantów, ale także funkcjonariuszy różnych służb mundurowych na całym świecie. Poza jakością i komfortem użytkowania buty firmy Protektor są też niewątpliwie konkurencyjne cenowo w stosunku do zachodnich producentów. Z tego powodu po obuwie polskie marki sięgają także hobbyści, np. gracze airsoftowi i paintballowi, strzelcy dynamiczni, osoby zajmujące się bushcraftem i survivalem.

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki asortyment produktów firmy, na czele z kilkoma wersjami kultowych modeli Grom i Grom Plus. Jeśli potrzebujesz sprawdzonego przez lata obuwia do pełnienia codziennej służby w różnych, także najcięższych warunkach, lub po prostu szukasz wygodnych butów na co dzień, z militarnym zacięciem na pewno spodoba Ci się oferta firmy Protektor.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się