Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Outdoor Research

Rękawice

Rękawice Taktyczne Outdoor Research Ironsight - Czarna

199,00 zł
Rękawice taktyczne Outdoor Research Ironsight dzięki wysokim walorom użytkowym, bardzo szybko znalazły uznanie wśród profesjonalnych użytkowników na całym świecie.
Rękawice Outdoor Research

Rękawice Taktyczne Outdoor Research Halberd Sensor - Coyote

209,00 zł
Rękawice taktyczne Outdoor Research Halberd Sensor zostały swtorzone do wszelkich działań taktycznych zwłaszcza w cieplejszych porach roku.
Rękawice Outdoor Research

Rękawice Taktyczne Outdoor Research Suppressor FR - Sage Green

289,00 zł
Outdoor Research Suppressor to taktyczne rękawice ognioodporne, zaprojektowane z myślą o potrzebach operatorów policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych.
Rękawice Outdoor Research

Rękawice Taktyczne Outdoor Research Coldshot - Czarne

289,00 zł
Rękawice Outdoor Research Coldshot powstały, aby zapewnić kompleksową ochronę dłoni podczas wszelkich działań taktycznych prowadzonych zwłaszcza w chłodniejszych porach roku.
Rękawice

Rękawice Outdoor Research PL 100 Sensor Gloves - Coyote

119,00 zł
Rękawice Outdoor Research PL 100 Sensor to model zaprojektowany jako docieplenia dla rękawic zewnętrznych przeznaczonych na ekstremalnie niskie temperatury.

Outdoor Research – to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej klasy wyposażenia outdoorowego. Historia marki rozpoczęła się już cztery dekady temu. Wtedy to, w 1981 roku, fizyk jądrowy Ron Gregg założył ją, wypuszczając jednocześnie pierwszy produkt – X-Gaiters, stuptuty przeznaczone do ekstremalnych temperatur. Sam pomysł na produkt był oczywistą konsekwencją sytuacji, która spotkała go zaledwie rok wcześniej. W 1980 roku Gregg porzucił naukową karierę, by wziąć udział w wyprawie na najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali. Tam, w obozie na wysokości prawie czterech tysięcy metrów, gdy temperatura sięgała -30 stopni, jego partner doznał poważnych odmrożeń stóp i musiał zostać ewakuowany śmigłowcem. Historia Outdoor Research jest więc, podobnie jak wielu innych liderów rynku, wynikiem konkretnych potrzeb, którym twórca postanowił sprostać. Rok po premierze X-Gaiters firma zaproponowała kolejny produkt – First Aid Kit. Apteczka została umieszczona na tylnej stronie katalogu Recreational Equipment, Inc. i w ciągu jednego dnia wyprzedana została cała pierwsza partia tysiąca egzemplarzy.

Od 1984 roku firma skoncentrowała się przede wszystkim na systemie modularnych rękawic. Produkty Outdoor Research jako jedne z pierwszych na rynku stawiały na warstwową konstrukcję – miękką i cieńszą rękawice wewnętrzną (liner), oraz twardą i nieprzemakalną zewnętrzną (hardshell). Dwa lata później amerykańska marka umieszczona została na liście pięciuset najszybciej rozwijających się prywatych przedsiębiorstw. W połowie lat dziewięćdziesiątych do oferty włączono elementy odzieży (pierwszym produktem były softshellowe spodnie) oraz otworzono nową, dużą siedzibę w Seatle. W 2003 roku twórca Outdoor Resarch, Ron Gregg zginął w lawinie śnieżnej, podczas jazdy na nartach w Kolumbii Brytyjskiej. Firma została wykupiona Dana Nordstroma z zamiarem „budowania marki i jednoczesnym utrzymaniem jej reputacji jako innowacyjnego producenta ekwipunku górskiego”.

Dziś amerykański producent pozostaje jedną z czołowych firm w branży. Oferta Outdoor Research koncentruje się przede wszystkim na wysokiej klasy sprzęcie i odzieży outdoorowej. Firma proponuje specjalistyczne produkty dla alpinistów, narciarzy, snowboardzistów czy po prostu turystów. Wśród wyrobów marki znajdziemy zarówno sprzęt taki jak stuptuty czy rękawice, od których zaczęła się rynkowa działalność Oudoor Research, ale także polary, kurtyki, bieliznę termiczną, nakrycia głowy i wiele innych. Poza kontynuowaniem i rozwijaniem produkcji wyposażenia outdoorowego, firma aktywnie angażuje się w promocję podobnej działalności. Jedną ze wspieranych imprez jest narciarski wyścig Vertfest odbywający się w pobliskiej przełęczy Snoqualmie. Marka angażuje się także w inne kampanie i akcje społeczne, wśród których wymienić można Access Fund, eave No Trace, The American Alpine Club i wiele innych.

Do dziś firma stawia na przemyślane produkty, wysokiej jakości. Od 1997 roku Outdoor Research rozpoczęło trwającą do dziś współpracę z American Mountain Guides Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Przewodników Górskich), w ramach której m.in. testom poddawane są nowe produkty, dzięki czemu mogą jeszcze lepiej spełniać swoją funkcję. O jakości wyrobów marki świadczy ich popularność wśród profesjonalistów na całym świecie, ale także liczne nagrody branżowe, m.in. 23 z Outside Magazine, 21 z Backpacker magazine, kilka nagród Gear of the Year i Editor’s Choice Awards z takich czasopism jak National Geographic, Runner’s World czy Backcountry. Wśród ambasadorów marki znaleźć można takie wielkie nazwiska jak Beth Rodden (wybitna wspinaczka), Micah Evangelista (narciarz), Neil Provo (snowboardzista) czy Keenan Takahashi (wspinacz).

W ofercie naszego sklepu znajdziesz duży wybór produktów Outdoor Research. Firma nieraz udowodniła wyjątkową jakość swoich wyrobów, które sprawdzą się w nawet najtrudniejszych warunkach. Jeśli więc Twoim priorytetem jest wysoka jakość, na pewno chętnie zapoznasz się z ofertą amerykańskiego producenta.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się