Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Celestron

Celestron – Historia tego amerykańskiego producenta optyki (takiej jak teleskopy, lornetki, lunety czy mikroskopy) zaczęła się jak w wielu podobnych przypadkach – od przydomowego warsztatu. To tam Tom Johnson, późniejszy założyciel firmy zbudował dla synów nieduży, sześciocalowy teleskop, na dobre wciągając się w tematykę ich projektowania i budowy. Już w 1960 roku Johnson założył Astro-Optical jako dział swojej firmy Valor Electronics zajmującej się dotychczas branżą elektroniczną i militarną. Cztery lata później, w 1964 roku, firma przemianowana została na Celestron Pacific i na dobre wkroczyła na rynek profesjonalnej optyki.

To, co w zasadniczym stopniu zagwarantowało sukces marki Celestron to zrewolucjonizowanie rynku dzięki wprowadzeniu stosunkowo tanich teleskopów wysokiej mocy. Dzięki tym produktom amatorska astronomia stała się hobby dostępnym dla mas. Jednak produkty kalifornijskiej firmy to nie tylko oferta skierowana do amatorów. Teleskopy Celestron dzięki swojej doskonałej jakości trafiły m.in. na Międzynarodową Stację Kosmiczną w 2012 roku (model CPC 925) jako część misji ISRV organizowanej przez NASA.

Celestron to doskonały wybór dla każdego kto potrzebuję dobrego jakościowo sprzętu optycznego w racjonalnej cenie. Producent w swojej ofercie proponuje liczne modele teleskopów i mikroskopów zarówno do zastosowań profesjonalnych jak i amatorskich. W naszym sklepie proponujemy szeroki wybór lornetek amerykańskiej firmy. Jeśli więc interesujesz się obserwacją przyrody, zajmujesz się myślistwem, czy z jakiegokolwiek innego powodu potrzebujesz lornetki, na pewno wybierzesz dla siebie coś odpowiedniego z oferty Celestron.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się