Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,9/5)Bazuje na 11 ocenach produktów i na 6 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Narzędzia

Narzędzia – Choć noże często stanowiące istotny element EDC doskonale spisują się w wielu sytuacjach, do części zadań potrzeba bardziej specjalistycznego narzędzia. Jeśli wybierasz się do amazońskiej puszczy, na co dzień pracujesz w lesie, czy po prostu uwielbiasz spędzać czas na łonie przyrody zajmując się bushcraftem, wzbogacenie swojego ekwipunku o jedno z nich, może być nieodzowne.

Saperki mimo niedużej wielkości świetnie spisują się w zastępstwie szpadla podczas prac obozowych. Oczywiście nigdy nie zastąpią go w pełni, pełnowymiarowe narzędzie zawsze spisze się lepiej. Mały rozmiar i waga sprawia jednak, że łatwo zmieścimy je w ekwipunku nie narażając się na przesadną niewygodę. Dobra saperka spokojnie wystarczy jednak do okopania namiotu, wkopania w ziemię masztu, czy zrobienia improwizowanej toalety. Poza outdoorowcami, żołnierzami lub harcerzami chętnie sięgają po nie np. detektoryści.

Maczety to nieodłączny element wszelkich ekspedycji tropikalnych. Nieduża grubość tych narzędzi gwarantuje niską, jak na ten rozmiar narzędzia, masę oraz wysoką ostrość. Długie ostrze sprawia, że znacznie łatwiej można przedzierać się przez równikową dżunglę, wycinając drogę w gęstwinie. Również część prac wykonywanych w naszym, umiarkowanym klimacie, wygodnie można wykonywać maczetą. Niektóre konstrukcje, jak np. kukri produkcji Cold Steel, z powodzeniem może stanowić alternatywę dla noża i siekiery.

Piły to bardzo wygodne narzędzie do wykonywania prac obozowych. Składane piłki są lżejsze i zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż siekiery, a ich użycie pozwala wykonać tę samą pracę w znacznie krótszym czasie, z mniejszym wydatkiem kalorycznym. Dlatego stanowią świetny element bushcraftowego wyposażenia. Ciekawym rozwiązaniem są także awaryjne piły drutowe. To proste narzędzie doskonale spisze się w zestawie przetrwania, pozwalając w kryzysowej sytuacji pozyskać drewno na opał, czy żerdzie do budowy schronienia.

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz różnorodne narzędzia produkcji najlepszych firm branży taktycznej. Jeśli chcesz uzupełnić swój ekwipunek i potrzebujesz sprawdzonych konstrukcji, koniecznie zapoznaj się z ofertą e-militaria.pl

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się