Zero Tolerance

Zero Tolerance to amerykański producent noży, kojarzony przede wszystkim z tworzeniem narzędzi projektowanych dla funkcjonariuszy służb mundurowych, żołnierzy etc. Choć firma liczy sobie zaledwie kilkanaście lat, już od dawna stawiana jest na równi z „dużymi graczami” w branży – markami takimi jak Benchmade, Spyderco, czy Cold Steel. Wraz z brandem Kai USA, Zero Tolerance pozostaje częścią spółki Kai Group, będącej jednym z największych światowych producentów noży.

Historia Zero Tolerance rozpoczęła się w 2006 roku. Podstawowe założenia marki były stosunkowo proste. Noże ZT miały być w całości wykonywanymi w USA produktami „do zadań specjalnych”. To właśnie wyjątkowa wytrzymałość wyrobów od początku stanowiła główny cel amerykańskiego producenta. Z tego też względu oferta marki adresowana była przede wszystkim do funkcjonariuszy służb mundurowych, policjantów, żołnierzy, czy operatorów służb specjalnych, a także strażaków i ratowników. Noże Zero Tolerance szybko zgromadziły rzeszę fanów. Nie wszyscy z nich mieli związek ze służbami mundurowymi. Część cywilnych użytkowników po prostu ceniła wyroby ZT ze względu na ich ogromną wytrzymałość i niewiarygodnie wysoką jakość wykonania. Noże były określane wręcz jako „overbuilt”, co można by przetłumaczyć jako „mocniejsze, niż potrzeba”. Właśnie pewna pancerność konstrukcji, w połączeniu z używaniem wyłącznie materiałów premium, doprowadziły do wzrostu popularności marki. W początkach produkcji, od roku 2006 do 2008 firma wprowadziła do oferty szereg noży składanych i z głownią stałą, w tym tak kultowe modele jak militarny 0100, 055 M.U.D.D. Knife, czy taktyczny folder 0610ST.

Prawdziwym kamieniem milowym w historii Zero Tolerance można określić rok 2009, kiedy marka wprowadziła na rynek model 0350. Folder charakteryzował się nieco mniejszymi, choć wciąż w pełni funkcjonalnymi wymiarami, niż większość dotychczasowej oferty. W połączeniu z systemem otwierania SpeedSafe® nóż okazał się idealnym wyborem do EDC. Dzięki temu, baza użytkowników ZT znacznie się rozrosła, a po ich produkty nie sięgali już tylko zwolennicy dużych, taktycznych wyrobów hard-duty, a również miłośnicy praktycznych, codziennych folderów. W związku z tym idea marki dość szybko ewoluowała. Choć profesjonaliści wciąż pozostawali istotną grupą docelową amerykańskiej firmy, coraz większy nacisk zaczął być kładziony na zwykłych, cywilnych użytkowników. Jednocześnie noże Zero Tolerance pozostawały w segmencie premium, oferując niezmiennie wysoką jakość i precyzję wykonania.

Kolejnym słynnym produktem był wprowadzony do asortymentu w 2011 roku model 0777. Wykorzystujący innowacyjną blokadę Sub-Frame Lock nóż zaopatrzony został w wyjątkowo lekkie okładziny z włókna węglowego, co gwarantowało mu wyjątkową lekkość i dodatkowo podkreślało smukłą linię foldera. Mimo to 0777 wciąż oferował bardzo pewną blokadę, typową dla konstrukcji frame-lock. Limitowana seria noża Zero Tolerance wygrała prestiżową nagrodę BLADE Show’s Overall Knife of the Year. Choć słynny model nie został wyprodukowany w zbyt wielu egzemplarzach, dzięki niemu ZT na dobre zagościło w nożowej branży. Z czasem amerykański producent wprowadził do swojej oferty bardziej budżetową wersję tego modelu pod nazwą 0770CF. Od tego czasu produkty Zero Tolerance na dobre przestały kojarzyć się wyłącznie z „czołgami” do ciężkich zastosowań. Nowe konstrukcje marki oferowały lekkość, praktyczność i świetny, estetyczny design. Firma nie przestała się rozwijać, z czasem sięgając po kolejne, równie prestiżowe nagrody. Od 2006 do 2015 roku, marka zdobyła aż osiem tytułów na słynnych Blade Show w Atlancie, w tym m.in. Overall Knife of the Year Award, Collaboration of the Year Award, czy American Made Knife of the Year Award. Firma bardzo chętnie współpracuje z wybitnymi projektantami i knifemakerami. Wśród nich wymienić można choćby Ricka Hinderera, Granta i Gavina Hawk, Kena Oniona, czy Jensa Anso. Dzięki temu w szerokim asortymencie marki znajdziemy wiele innowacyjnych konstrukcji o niebanalnym designie.

Zero Tolerance od lat pozostaje jednym z czołowych producentów noży. Choć w ofercie znajdują się również noże z głownią stałą, podstawowym polem działalności ZT wciąż są praktyczne foldery o taktycznym zacięciu. Wśród licznych modeli o rozmaitych zastosowaniach znaczną część stanowią typowe konstrukcje EDC. Pozostałe foldery Zero Tolerance świetnie odnajdą się m.in. w aktywnościach outdoorowych, pracy, survivalu, czy działalności taktycznej. Mimo zmiany głównego profilu działalności, firma wciąż oferuje swoim użytkownikom modele „do zadań specjalnych” – charakteryzujące się wyjątkowo trwałą konstrukcją, które polscy miłośnicy noży lubią nazywać „otwieraczami do czołgów”. Asortyment Zero Tolerance jest obecnie na tyle szeroki, że każdy bez problemu odnajdzie coś w sam raz dla siebie. Jeśli więc cenisz sobie niebanalny design oraz wyjątkowo wysoką jakość wykonania, koniecznie zapoznaj się z ofertą tej amerykańskiej marki. Noże Zero Tolerance to wszystko czego możesz potrzebować do codziennego użytku, czy prowadzenia taktycznych działań.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się