Zero Tolerance

Zero Tolerance to amerykański producent noży, kojarzony przede wszystkim z tworzeniem narzędzi projektowanych dla funkcjonariuszy służb mundurowych, żołnierzy etc. Choć firma liczy sobie zaledwie kilkanaście lat, już od dawna stawiana jest na równi z „dużymi graczami” w branży – markami takimi jak Benchmade, Spyderco, czy Cold Steel. Wraz z brandem Kai USA, Zero Tolerance pozostaje częścią spółki Kai Group, będącej jednym z największych światowych producentów noży.

Historia Zero Tolerance rozpoczęła się w 2006 roku. Podstawowe założenia marki były stosunkowo proste. Noże ZT miały być w całości wykonywanymi w USA produktami „do zadań specjalnych”. To właśnie wyjątkowa wytrzymałość wyrobów od początku stanowiła główny cel amerykańskiego producenta. Z tego też względu oferta marki adresowana była przede wszystkim do funkcjonariuszy służb mundurowych, policjantów, żołnierzy, czy operatorów służb specjalnych, a także strażaków i ratowników. Noże Zero Tolerance szybko zgromadziły rzeszę fanów. Nie wszyscy z nich mieli związek ze służbami mundurowymi. Część cywilnych użytkowników po prostu ceniła wyroby ZT ze względu na ich ogromną wytrzymałość i niewiarygodnie wysoką jakość wykonania. Noże były określane wręcz jako „overbuilt”, co można by przetłumaczyć jako „mocniejsze, niż potrzeba”. Właśnie pewna pancerność konstrukcji, w połączeniu z używaniem wyłącznie materiałów premium, doprowadziły do wzrostu popularności marki. W początkach produkcji, od roku 2006 do 2008 firma wprowadziła do oferty szereg noży składanych i z głownią stałą, w tym tak kultowe modele jak militarny 0100, 055 M.U.D.D. Knife, czy taktyczny folder 0610ST.

Prawdziwym kamieniem milowym w historii Zero Tolerance można określić rok 2009, kiedy marka wprowadziła na rynek model 0350. Folder charakteryzował się nieco mniejszymi, choć wciąż w pełni funkcjonalnymi wymiarami, niż większość dotychczasowej oferty. W połączeniu z systemem otwierania SpeedSafe® nóż okazał się idealnym wyborem do EDC. Dzięki temu, baza użytkowników ZT znacznie się rozrosła, a po ich produkty nie sięgali już tylko zwolennicy dużych, taktycznych wyrobów hard-duty, a również miłośnicy praktycznych, codziennych folderów. W związku z tym idea marki dość szybko ewoluowała. Choć profesjonaliści wciąż pozostawali istotną grupą docelową amerykańskiej firmy, coraz większy nacisk zaczął być kładziony na zwykłych, cywilnych użytkowników. Jednocześnie noże Zero Tolerance pozostawały w segmencie premium, oferując niezmiennie wysoką jakość i precyzję wykonania.

Kolejnym słynnym produktem był wprowadzony do asortymentu w 2011 roku model 0777. Wykorzystujący innowacyjną blokadę Sub-Frame Lock nóż zaopatrzony został w wyjątkowo lekkie okładziny z włókna węglowego, co gwarantowało mu wyjątkową lekkość i dodatkowo podkreślało smukłą linię foldera. Mimo to 0777 wciąż oferował bardzo pewną blokadę, typową dla konstrukcji frame-lock. Limitowana seria noża Zero Tolerance wygrała prestiżową nagrodę BLADE Show’s Overall Knife of the Year. Choć słynny model nie został wyprodukowany w zbyt wielu egzemplarzach, dzięki niemu ZT na dobre zagościło w nożowej branży. Z czasem amerykański producent wprowadził do swojej oferty bardziej budżetową wersję tego modelu pod nazwą 0770CF. Od tego czasu produkty Zero Tolerance na dobre przestały kojarzyć się wyłącznie z „czołgami” do ciężkich zastosowań. Nowe konstrukcje marki oferowały lekkość, praktyczność i świetny, estetyczny design. Firma nie przestała się rozwijać, z czasem sięgając po kolejne, równie prestiżowe nagrody. Od 2006 do 2015 roku, marka zdobyła aż osiem tytułów na słynnych Blade Show w Atlancie, w tym m.in. Overall Knife of the Year Award, Collaboration of the Year Award, czy American Made Knife of the Year Award. Firma bardzo chętnie współpracuje z wybitnymi projektantami i knifemakerami. Wśród nich wymienić można choćby Ricka Hinderera, Granta i Gavina Hawk, Kena Oniona, czy Jensa Anso. Dzięki temu w szerokim asortymencie marki znajdziemy wiele innowacyjnych konstrukcji o niebanalnym designie.

Zero Tolerance od lat pozostaje jednym z czołowych producentów noży. Choć w ofercie znajdują się również noże z głownią stałą, podstawowym polem działalności ZT wciąż są praktyczne foldery o taktycznym zacięciu. Wśród licznych modeli o rozmaitych zastosowaniach znaczną część stanowią typowe konstrukcje EDC. Pozostałe foldery Zero Tolerance świetnie odnajdą się m.in. w aktywnościach outdoorowych, pracy, survivalu, czy działalności taktycznej. Mimo zmiany głównego profilu działalności, firma wciąż oferuje swoim użytkownikom modele „do zadań specjalnych” – charakteryzujące się wyjątkowo trwałą konstrukcją, które polscy miłośnicy noży lubią nazywać „otwieraczami do czołgów”. Asortyment Zero Tolerance jest obecnie na tyle szeroki, że każdy bez problemu odnajdzie coś w sam raz dla siebie. Jeśli więc cenisz sobie niebanalny design oraz wyjątkowo wysoką jakość wykonania, koniecznie zapoznaj się z ofertą tej amerykańskiej marki. Noże Zero Tolerance to wszystko czego możesz potrzebować do codziennego użytku, czy prowadzenia taktycznych działań.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się