Filtruj według
Kategorie
Cena
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Wildo

Wildo – to szwedzka firma zajmująca się produkcją akcesoriów outdoorowych i campingowych. Historia marki rozpoczęła się w 1979 roku, gdy Ingvar Svantesson i były kapitan szwedzkiej armii Jan Andersson postanowili stworzyć lekkie, funkcjonalne i wytrzymałe akcesoria obozowe. Ich cel od początku był jasny – uczynić aktywność outdoorową przyjemniejszą. Sposobem w jaki chcieli to zrobić, było zmniejszenie ilości i wagi sprzętu, który trzeba brać ze sobą, bez rezygnować z funkcjonalności czy jakości.

Doświadczenie wyniesione z armii Jan przekuł na projektowanie minimalistycznego sprzętu. Prosty design poza lekkością dawał także inną ważną cechę. Twórcy wyszli z założenia, że im produkt ma mniej części, tym mniej rzeczy może pójść źle. Dzięki temu stworzyli wyroby sprawdzające się w każdych warunkach. Chcąc zapewnić najwyższą jakość procesu projektowego oraz produkcyjnego, Svantesson i Andersson założyli pierwszy zakład produkcyjny w rodzinnym Borås w Szwecji.

Jednym z czołowych produktów szwedzkiej marki był składany kubek Fold-A-Cup Original. Jego design jest obecnie chroniony jako część kulturalnego dziedzictwa Szwecji. Produkt ten zrewolucjonizował rynek i przyczynił się do projektowania przez wiele firm podobnych, składanych naczyń turystycznych.

W 2011 roku firma przeszła w ręce syna Jana – Erika. Kontynuował on rozwój marki, jednocześnie uwspółcześniając jej ofertę i przeprowadzając rebranding (nazwa z Wild Outdoors skrócona została do dzisiejszego Wildo). Siedziba szwedzkiego producenta wciąż zlokalizowana jest w niedużym Borås. Firma jest obecnie biznesem o światowym zasięgu. Po wyroby marki chętnie sięgają podróżnicy, outdoorowcy i miłośnicy campingu na wszystkich kontynentach. Od zawsze w filozofii Wildo pozostaje także odpowiedzialna polityka środowiskowa. Firma chętnie eksperymentuje z bio-plastikiem, by w przyszłości jeszcze bardziej ograniczyć wpływ produkcji na naturalne środowisko. W ofercie szwedzkiego producenta znajdziemy dziś niemal wszystko czego możemy potrzebować w outdoorowej aktywności – w trasie czy na campingu. Wildo wciąż koncentruje się na naczyniach, pojemnikach i sztućcach przydatnych podczas turystycznych wypraw. W asortymencie firmy znajdziemy jednak także meble obozowe, akcesoria survivalowe (np. krzesiwa), śpiwory, namioty i wiele innych. Choć oferta szwedzkiego producenta bardzo się rozrosła, niezmienna pozostała jakość, którą marka wciąż stawia na pierwszym miejscu.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów Wildo. Szwedzki producent proponuje klientom różnego rodzaju akcesoria, które mogą przydać się w terenie. Jeśli więc wybierasz się w podróż z plecakiem, czy po prostu chcesz przyjemnie spędzić czas na campingu, koniecznie zapoznaj się z ofertą marki!

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się